Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dwudziesta rocznica ślubu

Dwudziesta rocznica ślubu

Dziedzictwo jakobitów

3 lipca 2013 roku minęła dwudziesta rocznica ślubu JKW xiężniczki Zofii z Bawarii i JO następcy tronu xięcia Alojzego z Liechtensteinu.

Od samego początku małżeństwo Zofii i Alojzego było świadectwem posługi wobec innych, szczególnie tych najbardziej potrzebujących. Już w związku ze swoim ślubem para poprosiła o nieprzysyłanie jej prezentów, lecz zamiast tego o wpłaty na konto rumuńskiej akcji charytatywnej. W roku 2006 xiężna Zofia założyła Fundację na rzecz Kobiety i Dziecka, której nadal przewodniczy. Fundacja ta zapewnia wsparcie kilku ośrodkom pomagającym kobietom w ciąży.

Zofia i Alojzy pobłogosławieni zostali czwórką dzieci. Przeżyli również ciężkie chwile, kiedy u Zofii zdiagnozowano guza mózgu w roku 2003. W latach 2011 i 2012 Alojzy stanął zaś przed wyzwaniami w kontekście swej konstytucyjnej pozycji w Liechtensteinie, lecz ostatecznie uzyskał 76 procent głosów poparcia ze strony poddanych i zachował prawo veta.

Zofia i Alojzy od zawsze byli przykładną parą zarówno w życiu publicznym, jak i prywatnym. Ad multos annos.

opracowanie: Dawid Świonder

Na podstawie korespondencji pana Noela McFerrana na jakobickiej liście dyskusyjnej.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.