Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » W 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej rusza portal internetowy

W 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej rusza portal internetowy

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi

Informujemy, że rusza nowy portal internetowy www.zbrodniawolynska.pl — przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej. Obecnie dostępna jest polska wersja językowa. Niebawem portal pojawi się także w wersji ukraińskiej i angielskiej.

Portal zawiera podstawowe informacje na temat zbrodni wołyńskiej, kalendarium, relacje świadków, informacje o śledztwach prowadzonych przez prokuratorów Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, materiał zdjęciowy oraz czytelnię, w której można znaleźć publikacje na temat zbrodni. Portal ma za zadanie upowszechnienie wiedzy o zbrodni wołyńskiej głównie wśród ludzi młodych, nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie i w innych krajach.

Więcej o działaniach Instytutu Pamięci Narodowej w związku z 70. rocznicą zbrodni wołyńskiej: http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2013/centrala/konerencja-prasowa-na-temat-dzialania-ipn-w-zwiazku-z-70.-rocznica-zbrodni-wolynskiej-warszawa,-20-czerwca-2013

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.