Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Akademia Patriotów — dla ciekawych prawdy

Akademia Patriotów — dla ciekawych prawdy

Jolanta Dumnicka

We Wrocławiu, w niedzielę 7 czerwca 2015 roku, na spotkaniu z autorem książki Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, red. Wojciechem Sumlińskim, został zainaugurowany cykl spotkań z dziennikarzami, ludźmi kultury, naukowcami, politykami chcącymi docierać do prawdy i dzielić się nią w przestrzeni publicznej.

Projekt ten nosi nazwę Akademia Patriotów, a do współpracy zostali zaproszeni ludzie prawi i uczciwi, stowarzyszenia i organizacje, wszyscy, którzy pragną pozytywnie wpływać na odbudowę polskiej tożsamości w wymiarze zbiorowym, którzy są gotowi do debaty publicznej w imię odbudowy zaufania społecznego, którzy chcą wpłynąć na kształt kultury polskiej i zadbać o dobrobyt Polaków.

Widać w tym projekcie coraz większe zaangażowanie młodych ludzi, którzy są żywo zainteresowani zmianą swoich życiowych perspektyw przez zrozumienie mechanizmów, którym podlegają, a które skutecznie blokują rozwój kraju i skazują młodych na emigrację.

W liście, skierowanym przez prezesa KNP O/Wrocław Zbigniewa Jarząbka do uczestników spotkania, czytamy:

Celem naszych spotkań jest dotarcie do prawdy, rozpoznanie bojem rzeczywistości, która nas otacza i krzewienie wartości bliskich środowiskom prawicowym. (…) Mając rzetelną informację i wiedzę, każdy sam będzie mógł wyrobić sobie własny osąd o sprawach i zdarzeniach, z którymi się spotyka. Żadni celebryci nie są nam potrzebni do tłumaczenia tego, co widzimy i czego chcemy.

Inicjatywie przewodniczy Kongres Nowej Prawicy O/Wrocław, a do współpracy zostały zaproszone wrocławskie oddziały Polskiego Wrocławia, Ruchu Narodowego i Prawicy RP. Może to początek zjednoczenia po prawej stronie mocy? Kolejne spotkanie w Akademii Patriotów zapowiadane jest wkrótce.

Jolanta Dumnicka

Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.