Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Akcja Młodzieży Wszechpolskiej

Akcja Młodzieży Wszechpolskiej

Okręg Łódzki Młodzieży Wszechpolskiej

Podczas piątego „Marszu Równości” w Łodzi Młodzież Wszechpolska zaprezentowała swoje stanowisko wobec homoterrorystów. Trasa przemarszu wiodła ze Starego Rynku do Pasażu Schillera.

Na początku trasy młodzi narodowcy zaprezentowali okazały transparent, zawieszony na dachu jednej z kamienic, następnie okrzykami „Zakaz pedałowania”, „Chłopak, dziewczyna, normalna rodzina” oraz „Tu jest Polska, nie Bruksela, nikt tu zboczeń nie popiera”, a także wieloma innymi zagłuszyli hasła propagowane podczas przejścia środowisk LGBT.

Sprzeciw Młodzieży Wszechpolskiej w Łodzi

Marsz zabezpieczały niewspółmierne siły policyjne: tajniacy, kilkanaście radiowozów i kilkudziesięciu funkcjonariuszy w pełnym uzbrojeniu (wraz z bronią gładkolufową) ochraniało około 70 gejowskich aktywistów przed spontaniczną kontrą łodzian. W sumie blisko 50 osób dbało, aby w różnych miejscach homoseksualiści czuli, że nie są u siebie. Na kilka dni przed przemarszem członkowie Młodzieży Wszechpolskiej wystosowali apel do pani prezydent Łodzi z prośbą o reakcję i zakaz organizacji takich imprez w przyszłości.

Andrzej Kaczorkiewicz

Rzecznik Prasowy
Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej

Sprzeciw Młodzieży Wszechpolskiej w Łodzi

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.