Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Albert I upamiętniony

Albert I upamiętniony

Monaco Tribune

W Europie trwają obchody stulecia śmierci xięcia Alberta I. Podążając śladami słynnego przodka, monakijska rodzina panująca udała się do Norwegii na inaugurację nowej wystawy. Wkrótce po otwarciu prezentacji w Casino de LuchonAlbert I, xiążę Monako, i Pireneje (1861–1921), dostępnej od 15 czerwca do 15 września 2022 r. i ukazującej działania monarchy na rzecz ochrony górskiego krajobrazu – dynaści przenieśli się do Oslo, aby w obecności następcy tronu, Jego Królewskiej Wysokości xięcia Haakona, przeciąć wstęgę przed wejściem na wystawę zatytułowaną Żeglując po morzu nauki, naukowiec i odkrywca. Xiążę Albert I i wczesna norweska eksploracja Svalbardu. Została otwarta w Muzeum Fram, a zwiedzający dowiedzą się z niej o pracach naukowych władcy podejmowanych na Spitsbergenie.

Przed uroczystością Jaśnie Oświecony xiążę Albert II wraz z małżonką i dziećmi zostali zaproszeni przez norweską parę królewską do letniej rezydencji w posiadłości Bygdø Kongsgård. 23 czerwca rodzina xiążęca wyruszyła w rejs na pokładzie lodołamacza Le Commandant Charcot, przemierzając Północ śladami Alberta I. Prawnuk uczonego przekaże jego odlane w brązie popiersie Norweskiemu Instytutowi Polarnemu w Longyearbyen.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.