Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Stanowisko w sprawie decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

Stanowisko w sprawie decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

JKM Król Serbii Aleksander II

(Belgrad, 22 lipca 2010 roku)

Dział Public Relations pałacu królewskiego w Belgradzie poinformował, że w odniesieniu do decyzji haskiego Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Kosowa Jego Królewska Mość Aleksander II, de jure król Serbii, stwierdził, co następuje: 

 

Jesteśmy rozczarowani w związku z ogłoszoną dziś opinią Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Wskazuje ona wyraźnie, że siła zwyciężyła sprawiedliwość międzynarodową! Podejmując decyzję, że jednostronna deklaracja niepodległości jest nieodwracalna, Trybunał potwierdził, że w zasadzie nie posiada własnego punktu widzenia i że w rzeczywistości nie potrzebował tak długiego czasu, aby przedstawić opinii publicznej skutki decyzji podjętej przez tych, którzy swoją polityką i działaniami doprowadzili do tragedii i bezprawia w Kosowie i Metochii.

Najjaśniejszy Pan zwrócił się listownie do prezydenta Borysa Tadicia, premiera Mirosława Cvetkovicia i ministra spraw zagranicznych Vuka Jeremicia z przesłaniem:

Mimo dzisiejszej decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, pragnę, żebyście Panowie wraz ze swoimi współpracownikami kontynuowali sprawiedliwą walkę o zachowanie suwerenności naszego kraju, bezpieczeństwa naszego narodu i integralności terytorialnej. Ponadto dla dobra wszystkich obywateli życzę powodzenia staraniom na rzecz utrzymania pokoju i dobrych stosunków ze wszystkimi sąsiadami w naszym regionie. Życzę również sukcesu w działaniach zmierzających do zapewnienia przyszłości Serbii w Unii Europejskiej i dobrobytu wszystkim obywatelom.

Tłumaczenie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.