Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Król Jordanii: arabska wiosna stanowi szansę

Król Jordanii: arabska wiosna stanowi szansę

Informacja z Ammanu

(Amman) Król Jordanii Abdullah II chce dołączyć do arabskiej wiosny. W sobotę podczas przemowy na regionalnej konferencji Światowego Forum Gospodarczego, która odbyła się na wybrzeżu Morza Martwego, król powiedział: Arabska wiosna stała się dla nas szansą obrony i rozwoju narodowych interesów.

Według informacji państwowej agencji prasowej Petra, wśród proponowanych przez niego reform znajduje się stworzenie niezależnego sądu konstytucyjnego i niezawisłej komisji wyborczej. Przejrzystość i zasady państwa prawa mają być ważnymi fundamentami demokracji. Kluczowym zagadnieniem jest jednak sposób, w jaki powstaną nowe miejsca pracy.

Podobnie jak w innych krajach arabskich, również w Jordanii doszło w ostatnich miesiącach do ulicznych wystąpień opozycji. Protestujący domagali się demokratycznych reform i usunięcia z urzędu nielubianych polityków. Jedno z czołowych żądań opozycji zostało spełnione w tym tygodniu, gdy król mianował szanowanego sędziego następcą premiera Marufa al-Bachita. (dpa)

tłumaczenie: Paweł Siemianowski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.