Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Biografia rumuńskiej xiężniczki

Biografia rumuńskiej xiężniczki

Diana Mandache’s Weblog

9 lutego 2022 roku na rynku wydawniczym ukazała się kolejna biografia autorstwa pani Diany Mandache. Ileana, Principesa României (Ileana, xiężniczka Rumunii) została wydana nakładem Corint Books.

Bohaterka xiążki była ostatnią xiężniczką, która przyszła na świat na ziemi rumuńskiej (5 stycznia 1909 r.), córką późniejszego króla Ferdynanda i jego żony, przyszłej królowej Marii. W pamięci potomnych zapisała się jako osoba entuzjastyczna i spontaniczna, która opanowała sztukę konwersacji w językach rumuńskim, francuskim, angielskim i niemieckim. Pobierała nauki w szkole żeńskiej Heathfield w Ascot, następnie kontynuowała edukację w Rumunii. W 1931 r. wyszła za mąż za arcyxięcia Antoniego, jednego z habsburskich pretendentów do tronu Hiszpanij. Małżonkowie dochowali się sześciorga dzieci. Niemal siedem lat później anschluss Austrii zakłócił spokój rodziny osiadłej w zamku Sonnberg…

Nowy tytuł (w języku rumuńskim) liczy 304 strony, publikacja została również wzbogacona 0 250 zdjęć.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.