Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Biskup Bernard Tissier de Mallerais (1945–2024)
Pax Christi Regis!
8 października zmarł Jego Ekscelencja ksiądz biskup Bernard Tissier de Mallerais z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. Zmarły był potomkiem starej szlachty sabaudzkiej; jego dziadek był sekretarzem Karola Maurrasa, założyciela Akcji Francuskiej.
29 czerwca 1975 roku z rąk ks. arcybiskupa Marcelego Lefebvre’a otrzymał święcenia kapłańskie. 30 czerwca 1988 roku arcybiskup Marceli Lefebvre wraz z ks. biskupem Antonim de Castro Mayerem udzielili Mu święceń biskupich. Zmarły był autorem monumentalnej biografii arcybiskupa Lefebvre’a, w której obalił wiele mitów panujących w środowisku FSSPX.
25 czerwca 2005 roku w seminarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen (Bawaria) z rąk ks. biskupa przyjąłem święcenia kapłańskie. Ks. biskup Bernard Tissier de Mallerais był znany z intelektualnej uczciwości i nadmiernego przywiązania do FSSPX. Proszę o modlitwę za Niego.
Na podstawie: Biskup Bernard Tissier de Mallerais (1945-2024)