Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Startuje blog Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Startuje blog Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wrocław podczas ostatniej wojny i w krótkim czasie, który po niej bezpośrednio nastał, utracił przeszło 100 tys. artefaktów. Niektóre z nich, wydawałoby się, bezpowrotnie. Niniejsza historia jest opowieścią o tym, że nawet te zabytki, które uznaliśmy za zniszczone – jednak przetrwały. Bo dzieła sztuki nie tak łatwo giną. Są cenne, znajdują amatorów – nawet wśród barbarzyńców cieszą się uznaniem. Przede wszystkim ze względu na swoją wartość materialną. Bo ta, chociaż dla nas, historyków sztuki, niezbyt istotna, potrafi je ocalić – tak rozpoczyna się pierwszy tekst muzealnego blogu zatytułowanego Intrygujące! Autorem pierwszego tekstu jest pan dr hab. Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Tekst do przeczytania tu: https://mnwr.pl/ocalona

Na blogu będziemy dzielić się ciekawymi historiami będącymi efektem naszych poczynań, które opowiadają o codziennej – jakże fascynującej – pracy, gdzie natknąć się można na niezwykłe niespodzianki, odkrycia czy wręcz sensacje. Pojawią się tu historie związane z badaniami naukowymi i poczynaniami konserwatorskimi, kwerendami archiwalnymi czy bibliotecznymi, a także poszukiwaniami terenowymi. Znajdą tu Państwo opowieści, którymi żyje muzeum, które są pochodną naszych pasji i kompetencji, które nas urzekły i wielokrotnie nam samym sprawiły radość. Niektóre z nich będą miały także za zadanie anonsować nasze kolejne wystawy, być ich zwiastunem. Często bowiem w trakcie takiej pracy – zarówno kustosza, konserwatora, bibliotekarza czy archiwisty – natrafiamy na rzeczy, którymi chcemy się z Państwem podzielić. Każdy nowy wpis w pierwszą środę miesiąca. Zapraszamy do lektury.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.