Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Rocznica zakończenia II wojny światowej

Rocznica zakończenia II wojny światowej

romaniaregala.ro

29 kwietnia 2015 roku Ich Królewskie Wysokości xiężniczka Małgorzata i xiążę Radu reprezentowały Jego Królewską Mość króla Michała I na zorganizowanym w bukaresztańskim Pałacu Elżbiety oficjalnym spotkaniu z okazji siedemdziesiątej rocznicy zakończenia II wojny światowej. W przyjęciu udział wzięło siedemdziesięciu weteranów wojennych w otoczeniu swoich rodzin. Stawili się także członkowie korpusu dyplomatycznego oraz minister obrony narodowej Mircza Duşa i szef Sztabu Generalnego, generał porucznik Mikołaj Ciucă.

W minionych latach Jego Królewska Mość wielokrotnie brał udział w uroczystościach upamiętniających kolejne rocznice zakończenia działań wojennych. W 1995 r. był obecny na ceremonii w Londynie, w 2005 r. przebywał w Bratysławie, Brnie, Pradze i Moskwie, a pięć lat później odwiedził Moskwę po raz kolejny. W tym roku w Bukareszcie rodzina królewska wraz z przedstawicielami sił zbrojnych uczci pamięć poległych i rannych żołnierzy rumuńskich.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.