Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Cesarz Otton nie żyje

Cesarz Otton nie żyje

Requiescat in pace

Jego Cesarska i Królewska Mość Otton, cesarz Austrii, apostolski król Węgier, król Czech, Chorwacji etc. etc. zmarł w godzinach porannych 4 lipca 2011 roku. Miał 98 lat. Jego doczesne szczątki przez trzy dni spoczywać będą w kościele parafialnym pw. św. Ulryka w Pöcking. W tej miejscowości, położonej nad Starnberger See, znajduje się cesarska rezydencja Villa Austria.

Pogrzeb rozpocznie się 16 lipca w wiedeńskiej katedrze pw. św. Szczepana, następnie cesarz zostanie pochowany w Krypcie Kapucynów, tradycyjnym miejscu pochówku cesarzy Austrii. Nabożeństwa żałobne zaplanowane są także w Monachium, Mariazell i Budapeszcie.

W wiadomości opublikowanej na jakobickiej liście dyskusyjnej przypomniane zostały liczne więzi rodzinne i przyjacielskie, jakie łączyły Zmarłego z jakobicko-bawarską rodziną królewską. Spodziewany jest udział króla Franciszka II i członków jego rodziny w uroczystościach żałobnych.

Następcą panującego od 1922 r. monarchy jest jego najstarszy syn – Karol (ur. w 1961 r.). Od dziś Karol II (V – na Węgrzech), cesarz Austrii, apostolski król Węgier, król Czech, Chorwacji etc. etc. Nowy władca już od 2007 r. sprawował – przekazaną mu przez ojca – rolę Głowy Domu Austrii.

Dziś, 4 lipca, godz. 21:45, Bayerische Rundfunk nada w programie trzecim okolicznościową audycję wspomnieniową o Zmarłym.

Zapraszamy: http://www.ottovonhabsburg.org/

Galeria zdjęć

Plan uroczystości pogrzebowych w języku czeskim i angielskim.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.