Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Kolejna generacja Hohenzollernów ochrzczona

Kolejna generacja Hohenzollernów ochrzczona

Corona

Prapraprawnuki ostatniego, jak dotąd, sprawującego władzę króla Prus zostały w sobotnie przedpołudnie, 22 czerwca 2013 roku, ochrzczone przez pastora Hechingen, pana Herberta Würtha.

Nabożeństwo, podczas którego doszło do chrzcin JKW xięcia Karol Fryderyka Franciszka Alexandra, starszego z bliźniaków i przyszłej głowy Królewskiego Domu Prus, jak i JKW xięcia Ludwika Ferdynanda Krystiana Alberta, odbyło się w ewangelickiej Christuskapelle na zamku Hohenzollern w obecności dostojnych rodziców, JKM króla Prus Jerzego Fryderyka i JKM królowej Zofii, ośmiorga rodziców chrzestnych oraz około pięćdziesięciu gości spośród bliskiej rodziny i przyjaciół.

Najjaśniejsi Państwo wybrali pastora Hechingen, ponieważ tamtejszy kościół pw. św. Jana jest mocno związany z historią Domu Pruskiego – tak odbudowa zamku Hohenzollern, jak i kościoła pw. św. Jana zostały zlecone przez króla Fryderyka Wilhelma IV.

opracowanie: Andrzej Krzyk

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2021 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.