Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » IV edycja Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

IV edycja Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

5 października 2013 rusza IV edycja Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów — projektu skierowanego do osób rozważających zaangażowanie się w życie publiczne, interesujących się zagadnieniami społecznymi i ekonomicznymi. Akademia pojawiła się na rynku rok temu, wypuszczając jak dotąd 550 absolwentów. Głównym przesłaniem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów jest wykształcenie nowej generacji liderów: przyszłych polityków, dziennikarzy, osób zaangażowanych w sektor pozarządowy, którzy zmienią oblicze polskiego życia publicznego. Trzon programu stanowią cztery moduły: polityka, ekonomia wolnego rynku, etyka, komunikacja społeczna. Oprócz kursu zasadniczego Akademia oferuje teraz także cztery kursy fakultatywne: dwa w języku angielskim (ekonomia i zarządzanie firmą), ekonomię na dwóch poziomach zaawansowania, a także kurs „Prawo dla Zielonych”. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę, od 5 października do początku stycznia, w Krakowie. Dla osób, które nie mogą dojeżdżać do Krakowa, istnieje możliwość uczestniczenia w trybie wirtualnym, poprzez platformę e-learningową. Koszt kursu zasadniczego w formule wirtualnej wynosi zaledwie 150 zł, natomiast w formule rzeczywistej 250 zł.

Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców akademickich z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Arizona State University, a także ekspertów z Instytutu Misesa. Oprócz zajęć modułowych, co tydzień gościć będziemy znane postacie życia publicznego: dziennikarzy, polityków, naukowców. Kurs zakończony będzie egzaminami, natomiast najlepsi absolwenci Akademii mogą liczyć na w pełni uposażone staże w dwóch amerykańskich think-tankach: Goldwater Institute oraz Leadership Institute, a także w Institute of Economic Affairs w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo oferujemy stypendia na prestiżową szkołę letnią w Czechach, jak również bezpłatny udział w seminariach zagranicznych w Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie i Słowenii. Każdy absolwent PAAL otrzyma certyfikat sygnowany przez organizatorów Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów: Fundację Wolności i Przedsiębiorczości oraz Language of Liberty Institute.

Szczegóły i rejestracja (tylko do 4 października!) na stronie www.akademialiderow.edu.pl.

UWAGA: Specjalnie dla członków i sympatyków KASE obowiązuje specjalna zniżka — 20 procent na kurs zasadniczy Akademii. Aby otrzymać zniżkę, wystarczy wypisać formularz rekrutacyjny i wpisać „KASE” w odpowiedzi na pytanie o źródło informacji o projekcie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2021 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.