Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Komunistyczny dekret unieważniony

Komunistyczny dekret unieważniony

royalfamily.org

8 lipca 2015 roku Sąd Najwyższy w Belgradzie uznał za nieważny dekret nr 392 wydany przez przewodniczącego Prezydium Zgromadzenia Narodowego Federacyjnej Ludowej Republiki Jugosławii Iwana Ribara, który 8 marca 1947 r. ogłosił, że na podstawie artykułu 3 paragraf 16 oraz art. 17 par. 2 Ustawy o obywatelstwie FLRJ z 1 lipca 1946 r. i art. 14 par. 3 Ustawy o rodzajach kar z 14 sierpnia 1946 r., w związku z art. 4 par. 23 Rozporządzenia Prezydium ZN FLRJ pozbawia się obywatelstwa Federacyjnej Ludowej Republiki Jugosławii wraz z konfiskatą całego majątku przebywających w tym czasie na emigracji przedstawicieli Domu Serbii.

Akt komunistycznego bezprawia dotknął w 1947 r. króla Piotra II, jego syna, następcę tronu i obecnego króla Serbii Alexandra, a także pozostałych członków dynastii: xiążąt Tomisława, Andrzeja, Pawła, Alexandra i Mikołaja oraz królową Marię, xiężną Olgę i xiężniczkę Elżbietę.

opracowanie: Artur Ławniczak

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.