Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dzień bez łapówki

Dzień bez łapówki

Wojciech Gatz

Dzisiaj jest sądny dzień dla rzeszy nieuczciwych urzędasów, lekarzy, sędziów, polityków. 23 lutego obchodzimy bowiem Dzień bez łapówki, ustanowiony 10 lat temu przez polski ruch Normalne Państwo. Obchodzony pod kasandrycznym hasłem Nie biorę, nie daję. Może dlatego mamy również dzisiaj Ogólnopolski dzień walki z depresją.

Logicznie rzecz biorąc, pozostałe 364 dni to dni z łapówkami, więc nie ma co zbytnio się martwić. Zawiłości logiczne zostawmy jednak na boku i sprawdźmy, jakież to jeszcze „dni bez…” nas czekają.

Najweselszy jest maj. Trzeciego dnia tego miesiąca obchodzimy Dzień bez komputera, 28.05. Dzień bez stanika, a 30.05. Dzień bez prezerwatywy. Inne „dni bez…” nie są już niestety tak przyjemne: Dzień bez telefonu komórkowego (15.07.), Dzień bez samochodu (22.09.), Dzień bez przekleństw (17.12.), Dzień bez zakupów (29.11.). Za to rok kończy się pozytywnie — Dniem bez bielizny, przypadającym w Sylwestra.

Moim bardzo skromnym zdaniem niektóre ważkie świąteczne dni można by połączyć. Na przykład dzisiejszy Dzień bez łapówki ze Światowym dniem drzemki w pracy (12.03). Natomiast połączenie Dnia bez stanika z Dniem bez bielizny i Dniem łapania za biust (5.07.) wydaje się wręcz oczywiste!

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.