Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dom Serbii uhonorowany w Louisville

Dom Serbii uhonorowany w Louisville

Royal Musings

Blog Royal Musings informuje, że przed dwoma dniami pan Grzegorz Fischer, burmistrz Louisville w stanie Kentucky, polityk sytuujący się na lewicy Partii Demokratycznej, ogłosił – zwracając się w proklamacji do mieszkańców miasta – 18 października dniem Ich Królewskich Mości króla Serbii Alexandra II i królowej Katarzyny1. Uczynił to, czego oczywiście należało się spodziewać, w „kluczu legalistycznym”, tytułując Najjaśniejszych Państwa następcami tronu. Z doniesienia nie wynika, z jakiej okazji monarsza para otrzymała ten dowód szacunku.

W odpowiedzi prawowity władca Serbii, dziękując, zaprosił burmistrza Fischera do odwiedzenia swojego kraju i rozmowy o współpracy, zarówno w wymiarze międzynarodowym, amerykańsko-serbskim, jak i bezpośrednio z Louisville. Król podkreślił, że uznanie ze strony władz tego miasta wynika z działań na rzecz promocji Serbii i jej mieszkańców. Kontakty nawiązywane na całym świecie pozwalają mu prezentować Serbów jako wielki naród z dużym potencjałem.

opracowanie: Adrian Nikiel


1 Przypomnijmy, że jako rozwodnik Najjaśniejszy Pan (podobnie zresztą jak jego pierwsza żona) żyje w stanie faktycznej bigamii – przypis redakcji Portalu Legitymistycznego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.