Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Druga wnuczka króla Fuada II

Druga wnuczka króla Fuada II

Arabian Royal Agency

3 lutego 2021 roku w monakijskim szpitalu im. Xiężnej Grace przyszła na świat córka Jej Królewskiej Wysokości xiężniczki Fawzii Latifi i pana Sylwiana Renaudeau. Dziewczynka otrzymała imiona Dounia Nariman Adele. O narodzinach swojej drugiej wnuczki (a czwartego wnuczęcia) poinformował w mediach społecznościowych Jego Królewska Mość król Egiptu i Sudanu Fuad II.

Wybrane przez xiężniczkę arabskie imię Dounia oznacza życie lub świat, natomiast imiona Nariman Adele nawiązują do jej przodków ze strony matki. Dziecko prawdopodobnie będzie znane pod nazwiskiem Dounia Renaudeau.

Jej Królewska Wysokość urodziła się w Monte Carlo 12 lutego 1982 r., jest córką króla Fuada II i jego byłej żony, królowej Fadili (po rozwodzie, do którego doszło w 1996 r., posługującej się tytułem xiążęcym jako JKW xiężna Fadila). Kształciła się w Szwajcarii i Francji, była przedstawicielką dyplomatyczną Monako w Austrii, pracuje w dziedzinie public relations i mediów. W styczniu 2019 r. wyszła za mąż za pana Sylwiana Renaudeau, inżyniera elektronika pracującego w Monako. Ich pierwsze dziecko, syn Nael, urodziło się 30 maja 2019 r.

opracowanie: Przemysław Olszewski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.