Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dwa konkursy IPN

Dwa konkursy IPN

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi

Instytut Pamięci Narodowej organizuje dwa nowe konkursy: dla nauczycieli i studentów „70 lat po Burzy” oraz „Nie liczby widzę, a twarze… Literacki obraz zbrodni totalitaryzmów”, skierowany do pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

Konkurs dla nauczycieli i studentów „70 lat po Burzy”

(przesyłanie prac do 30 maja 2014 r.)

W związku z 70. rocznicą akcji „Burza” Instytut Pamięci Narodowej zaprasza nauczycieli i studentów do wzięcia udziału w konkursie „70 lat po Burzy”. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie scenariusza zajęć lekcyjnych na temat przebiegu akcji „Burza” w 1944 r.

Nagrodą w konkursie są publikacje książkowe IPN. Laureaci zostaną również zaproszeni do udziału w historycznym konwersatorium objazdowym do miejsc związanych z realizacją akcji „Burza” na Wileńszczyźnie.

Szczegóły

Konkurs „Nie liczby widzę, a twarze… Literacki obraz zbrodni totalitaryzmów”

(przesyłanie prac do 19 maja 2014 r.)

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie „Nie liczby widzę, a twarze… Literacki obraz zbrodni totalitaryzmów”. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Jego celem jest przywracanie pamięci o ofiarach zbrodniczych systemów – narodowego socjalizmu i komunizmu – oraz pokazanie uniwersalnych zagrożeń, jakie niosą ze sobą systemy totalitarne. Zadaniem uczestników jest napisanie tekstu prozatorskiego, ukazującego losy jednostki w systemie totalitarnym. Historia przedstawiona w pracy może być oparta na faktach lub być fikcją literacką opartą na wydarzeniach historycznych. Nagrodą w konkursie są publikacje książkowe IPN.

Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w historycznym konwersatorium objazdowym do miejsc związanych ze zbrodniami totalitaryzmu na terenie Niemiec.

Szczegóły

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.