Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Bydgoszcz: Dzień Skandynawski — festyn rodzinny

Dzień Skandynawski — festyn rodzinny

Collegium Medicum UMK

Dzień Skandynawski — festyn rodzinny

25 maja 2013 r., godz. 12.00-17.00

Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 13) wraz ze swymi studentami medycyny z krajów skandynawskich zaprasza na Dzień Skandynawski. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ambasada Norwegii jest patronem wydarzenia.

W październiku 2009 r. w Collegium Medicum naukę rozpoczęła kilkunastoosobowa grupa studentów medycyny ze Skandynawii. Obecnie na studiach anglojęzycznych na uczelni kształci się około 70 przyszłych lekarzy z Norwegii, Szwecji, Danii oraz Stanów Zjednoczonych. Ze względu na dużą już obecnie grupę studentów, która z czasem powinna osiągnąć liczbę 340 osób, pojawiła się w ubiegłym roku inicjatywa zorganizowania Dnia Skandynawskiego. W ramach obchodów tego dnia, który już drugi rok z rzędu przybiera postać festynu rodzinnego, zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Program:

12.00 Początek imprezy (powitanie przez panią prorektor i pana prof. Arkadiusza Jawienia w językach polskim i angielskim). Informacja o możliwości zapoznania się z poszczególnymi krajami na stoiskach przygotowanych przez studentów oraz spróbowania potraw skandynawskich w czasie trwania imprezy. Oprócz tego jest stoisko z informacjami na temat studiów oferowanych przez Collegium Medicum.

12.00-17.00

Zabawy dla dzieci:

— zabawa z klockami LEGO

— zabawy ruchowe dla dzieci

— Szpital Pluszowego Misia

— malowanie twarzy

— grupowe rysowanie map i symboli krajów skandynawskich

— rysowanie postaci z bajek

12.00-17.00

Zabawy dla dorosłych:

— quiz na temat Skandynawii

— ćwiczenia ruchowe dla dorosłych

— porady studentek kosmetologii dotyczące użycia skandynawskich kosmetyków

— tańce skandynawskie (zabawa przy muzyce na żywo)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.