Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dziennik z podróży szlakiem patrona Norwegii

Dziennik z podróży szlakiem patrona Norwegii

Ambasada Królestwa Norwegii

W wydawnictwie Bernardinum ukazała się książka Lucyny Szomburg o pieszej wędrówce przez Norwegię śladami średniowiecznych pielgrzymów pt. „Którędy do ciebie, Olafie?”. Na temat szlaku św. Olafa nie było dotychczas żadnych publikacji w języku polskim; książka Lucyny Szomburg jest pierwszą pozycją na ten temat.

Autorka wraz z koleżanką jako pierwsze Polki przetarły szlak św. Olafa, wiodący z Oslo do Nidaros (obecne Trondheim) w Norwegii. Udały się śladami średniowiecznych pielgrzymów do grobu św. Olafa, patrona Norwegii, pokonując pieszo siedemsetkilometrową trasę. Wędrowały przez góry, pustkowie, ogromne pastwiska, tereny bagienne, płaskowyże o surowym, północnym klimacie, ale też pięknymi dolinami rzek, brzegami jezior, dziewiczymi lasami i łąkami. Swoje wrażenia i przygody autorka opisała w książce, będącej formą dziennika z podróży. Wydanie zawiera wkładkę z kolorowymi zdjęciami z tej niezwykłej wyprawy.

Obecnie Europa przeżywa renesans pielgrzymowania, odkrywa swoje chrześcijańskie korzenie, odtwarza średniowieczne szlaki pątnicze. Podążają nimi, tak jak dawniej, ludzie z całego świata. Lucyna Szomburg sześć lat temu odbyła wędrówkę innym średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela, rozpoczynając ją w małej wiosce Saint Jean Pied de Port, leżącej we francuskich Pirenejach. Opisała ją w książce „Droga do Santiago de Compostela”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bernardinum jesienią 2006 roku.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.