Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ekonomista Instytutu o deregulacji

Ekonomista Instytutu o deregulacji

Instytut Misesa

Popularnym tematem dyskusji publicznej stała się ostatnio deregulacja. Oczywiście nie mogło zabraknąć komentarza z naszej strony. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do lektury artykułu członka Rady Nadzorczej Instytutu Misesa, pana dr. hab. Arkadiusza Sieronia, napisanego w ramach cyklu money.pl pt. „Ring Ekonomiczny”.

Jak twierdzi dr hab. Arkadiusz Sieroń: Ograniczenie procedur biurokratycznych jest ze wszech miar słuszne, ale nie powinno przesłaniać nam systemowego problemu, którym jest ogromna rola rządu w gospodarce (wydatki rządowe stanowią niewiele poniżej 50 proc. PKB). Rząd nie powinien zajmować się wszystkim, od bohaterskiego zwalczania alkotubek, przez produkcję sklejki (za pośrednictwem spółki Sklejka Orzechowo), po promowanie produktów rolno-spożywczych (…).

Zapraszamy do lektury komentarza.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2025 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.