Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » III edycja konkursu „Hard as a ROCK – Twardzi jak skała”

III edycja konkursu „Hard as a ROCK – Twardzi jak skała”

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji konkursu „Hard as a ROCK – Twardzi jak skała”. W tym roku tematem przewodnim jest 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

Na zespoły, które zakwalifikują się do finału konkursu, czekają atrakcyjne nagrody:

I miejsce – 3 000 zł do wykorzystania w sklepie muzycznym,

II i III miejsce – 1 000 zł do wykorzystania w sklepie muzycznym,

Nagroda Publiczności – nagroda rzeczowa.

Co trzeba zrobić?

– stworzyć piosenkę o Żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego,

– wysłać swoje zgłoszenie na adres konkurs@hardasarock.pl do 12 września 2014 r.,

– zagrać na Koncercie Finałowym we Wrocławiu 27 września 2014 r.

szczegóły: www.hardasarock.pl

Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy chcą zainspirować młode zespoły muzyczne do podjęcia w swojej twórczości tematu walki żołnierzy polskiego podziemia. Jednocześnie pragniemy dotrzeć do odbiorców młodzieżowej muzyki przy wykorzystaniu nowoczesnych form edukacji historycznej. Oba te cele poprzednio udało się osiągnąć, organizując konkurs na najlepszą piosenkę o żołnierzach niezłomnych. Zmagania konkursowe zwieńczy Koncert Finałowy z udziałem najciekawszych młodych zespołów muzycznych oraz Gwiazdy.

Warto nadmienić, że dwie pierwsze edycje konkursu zakończyły się dużym sukcesem. Duża frekwencja na Koncertach Finałowych dowodzi, że istnieje znaczące zapotrzebowanie na ten rodzaj edukacji historycznej. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że I edycja projektu znalazła się w finale prestiżowego plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku, zajmując w nim ostatecznie 4. miejsce. Szczycimy się również tym, że nasze przedsięwzięcie stało się swoistą odskocznią do dużej kariery dla zwycięzcy II edycji konkursu – zespołu Forteca ze Szczyrku.

Tematem przewodnim III edycji projektu „Hard as a ROCK – Twardzi jak skała” jest 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Podobnie jak w poprzednich edycjach, pomimo użycia w nazwie projektu słowa ROCK, nie narzuca się uczestnikom konkursu gatunku muzycznego, w którym mają tworzyć. Za inspirację do napisania utworu mogą posłużyć np. relacje świadków historii, a także wystawy dostępne on-line (np. www.jerzywozniak.pl).

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wybierze trzy najciekawsze, których autorzy będą mieli okazję zaprezentować się na Konkursie Finałowym zorganizowanym we Wrocławiu 27 września 2014 r. (75. rocznica powstania organizacji Służba Zwycięstwu Polsce). W wyborze finalistów będzie brana pod uwagę zarówno warstwa tekstowa utworu, jak i muzyczna.

Podczas Koncertu Finałowego każdy z zespołów otrzyma szansę zaprezentowania się przez pół godziny zgromadzonej publiczności i członkom Komisji Konkursowej. Po występach konkursowych na scenie pojawi się zaproszona Gwiazda, która da około godzinny koncert. W tym czasie Komisja Konkursowa uda się na obrady, a obsługa imprezy zbierze i przeliczy karty do głosowania na Nagrodę Publiczności.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.