Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dom króla Piotra I w Oplenac został otwarty dla miłośników heraldyki

Dom króla Piotra I w Oplenac został otwarty dla miłośników heraldyki

royalfamily.org

Herby dynastii Karadziordziewiczów i interesujące pamiątki historii rodziny panującej czekają na zwiedzających na otwartej 22 września 2016 roku wystawie Heraldyka Domu Karadziordziewiczów w dawnej rezydencji króla Piotra I. Wernisaż zaszczycił swoją obecnością Jego Królewska Wysokość xiążę Michał w towarzystwie narzeczonej, panny Ljubicy Ljubisavljevic. Dostojnym gościom towarzyszył pan Dragan Zivanovic, burmistrz Topoli.

Wystawa, która będzie czynna do końca sezonu turystycznego w Oplenac, została otwarta przez pana prof. Momčila Pavlovica, dyrektora Instytutu Historii Współczesnej, i przewodniczącego Rady Koronnej, pana Dragomira Acovica. Jej współtwórcą jest pan prof. Ljubodrag Grujic, artysta i heraldyk Domu Serbii.

Jest to trzecia w tym sezonie wystawa w Oplenac. Nadal można zwiedzać obie wcześniejsze prezentacje: Odznaczenia Domu Karadziordziewiczów oraz Kształtowanie wnętrza kościoła Świętego Jerzego i Mikołaj Krasnov.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.