Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Hołd złożony rodzinie cesarskiej

Hołd złożony rodzinie cesarskiej

Royal Russia

W nocy z 16 na 17 lipca 2015 roku ponad sześćdziesiąt tysięcy wyznawców prawosławia wzięło udział w procesji, która wyruszyła z Cerkwi Na Krwi pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Ziemi Rosyjskiej Jaśniejących, by uczcić zamęczonych w 1918 r. w Jekaterynburgu członków Cesarskiego Domu Rosji. Przed wymarszem metropolita jekaterynburski i wierchoturski Cyryl i inni przedstawiciele prawosławnej hierarchii koncelebrowali Boską Liturgię.

O godzinie drugiej w nocy pochód prowadzony przez metropolitę wyruszył do odległego o 20 kilometrów Monasteru Świętych Cierpiętników Carskich, gdzie czciciele Mikołaja II i jego rodziny dotarli o wpół do szóstej rano. Duchownych otaczali kozacy niosący ikony i sztandary. Wśród maszerujących wyróżniała się w tym roku grupa pielgrzymów z Japonii.

Podczas procesji nie odnotowano żadnych incydentów. Uczestnikom towarzyszyły zespoły pierwszej pomocy, które opiekowały się wszystkimi, którzy nie byli w stanie ukończyć marszu.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.