Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Żałoba na dworze: zmarła hrabina Alicja della Faille de Leverghem

Żałoba na dworze: zmarła hrabina Alicja della Faille de Leverghem

Requiescat in pace

26 sierpnia 2012 roku w wyniku udaru niespodziewanie zmarła hrabina Alicja della Faille de Leverghem, matka Stefanii de Lannoy, narzeczonej JKW Wilhelma, następcy tronu Wielkiego Xięstwa Luksemburga. Hrabina urodziła się 20 września 1941 r. w Lowanium. Była córką Harolda della Faille de Leverghem i Magdaleny de Brouchoven de Bergeyck.

Poślubiła hrabiego Filipa de Lannoya (15 lipca 1965 r.). Para poza najmłodszym dzieckiem, Stefanią (ur. w 1984 r.), miała jeszcze czterech synów i trzy córki. Hrabina cieszyła się opinią oddanej żony, matki i osoby głębokiej wiary. Na podkreślenie zasługuje fakt, że rodzina de Lannoy szczyci się bogatą, sięgającą XIII wieku historią. Jeden z przodków przyszłej wielkiej xiężnej, Jan II de Lannoy, zginął w bitwie pod Azincourt w 1415 r. Natomiast Karol de Lannoy decyzją cesarza Karola V stał się w 1522 r. wicekrólem Neapolu.

Wiadomość o śmierci hrabiny Alicji della Faille de Leverghem dotarła do hrabianki Stefanii de Lannoy i JKW xięcia Wilhelma w momencie przygotowań do uroczystości ich zaślubin, które zostały zaplanowane na 20 października br. Dwór wielkoxiążęcy opublikował oświadczenie: IKW xiążę Wilhelm, wielki xiążę i wielka xiężna wraz z całą rodziną łączą się w bólu z hrabią de Lannoy i jego kochaną rodziną, zapewniając o swym najgłębszym i najszczerszym żalu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w ścisłym gronie rodzinnym.

opracowanie: Łukasz Szymański

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.