Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Przekaż 1% podatku na Instytut Misesa!

Przekaż 1% podatku na Instytut Misesa!

Instytut Misesa

Edukacja ekonomiczna to droga do wolności, dobrobytu, pokojowych relacji między ludźmi. Twój 1% podatku przeznaczymy na lekcje, wykłady, tłumaczenia, konferencje, seminaria, koła naukowe, akcje społeczne i publikacje książkowe.

Chcemy Polski o silnej gospodarce rynkowej opartej o własność prywatną, odpowiedzialność, swobodę działalności gospodarczej.

Aby przekazać Instytutowi Misesa 1% podatku, wystarczy użyć programu PIT: https://www.pitroczny.pl/pit?krs=0000174572

Albo ręcznie w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38 w rubryce wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpisać:

  * pełną nazwę: Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa

  * numer wpisu do KRS: 0000174572

  * oraz deklarowaną kwotę

nie może jednak ona przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Można wskazać konkretny cel lub projekt IM, na jaki ma być przeznaczony 1% podatku, np.: Publikacje, Letnie Seminarium Ekonomiczne, KASE etc.

Instytut Misesa jest zarejestrowaną organizacją pożytku publicznego, uprawnioną do uzyskania środków z 1% podatku (wykaz na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej).

Więcej o przekazywaniu 1% podatku dochodowego można przeczytać na stronie: www.poradnik.ngo.pl.

Dodatkowych informacji udziela pan Piotr Kot, szef fundraisingu: tel. 513 238 146.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.