Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Rozlicz się już dziś i uwolnij 1%

Rozlicz się już dziś i uwolnij 1%

Instytut Misesa

Od 15 lutego Ministerstwo Finansów poprzez Twój e-PIT udostępnia rozliczenia za rok 2020. Jest to usługa pozwalająca rozliczyć się na formularzach przygotowanych przez urząd skarbowy. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wypełnia zeznanie roczne za podatnika. Takie wstępnie przygotowane zeznanie jest dostępne do wglądu i modyfikacji w systemie Twój e-PIT.

Obecnie usługa obejmuje:

PIT-37 i PIT-38 – dla dochodów z umów o pracę, zlecenia, o dzieło i z przychodów kapitałowych;

PIT-36 i PIT-28 – dla dochodów z umów najmu, dzierżawy, z emerytur i rent z zagranicy, z działalności nierejestrowanej (z wyłączeniem działów specjalnych produkcji rolnej i dochodów z działalności gospodarczej).

Dostęp do systemu wymaga posiadania profilu zaufanego lub podania danych z zeszłorocznego rozliczenia.

Wolność nie obroni się sama.

Warto zatroszczyć się o sprawdzenie poprawności przygotowanego w systemie rozliczenia. Trzeba wiedzieć, że zmodyfikowanie przygotowanego rozliczenia jest koniecznym warunkiem skorzystania z większości należnych ulg podatkowych.

Po upewnieniu się, że nie zostaliście poszkodowani, przekażcie 1% na Instytut Misesa – wystarczy w odpowiednie pole wpisać nasz nr KRS: 0000174572.

Nie chcesz skorzystać z rządowego systemu?

Nic nie szkodzi, są inne sposoby, by przekazać nam swój 1% podatku. Możesz to zrobić:

1. Rozliczając się online za pomocą PITax – online lub w darmowym programie po kliknięciu w ten link.

2. Podając KRS: 0000174572 w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego.

Twoje pieniądze przeznaczymy na edukację ekonomiczną:

Szkoły Ekonomiczne,

publikowanie kolejnych tomów Internetowej Biblioteki Ekonomicznej,

Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii,

działalność wydawnictwa Instytutu Misesa.

Propagowanie wiedzy ekonomicznej to droga do wolności, dobrobytu i pokojowych relacji między ludźmi. Wierzymy, że świadomość procesów ekonomicznych i społecznych jest konieczna do budowy sprawiedliwszego i zamożniejszego społeczeństwa.

Aktualizacja: To tylko chwilowa usterka?

Kolejni Sympatycy dają nam znać o podobnych kłopotach: przez rządowy Twój e-PIT bardzo trudno jest przekazać nam 1% podatku.

Dlaczego tak się dzieje? Nie wiemy. Na infolinii dowiedzieliśmy się, że taki to już ten system jest i nie wiadomo, czy problemy zostaną rozwiązane. Przeprowadziliśmy zatem testy i przesyłamy instrukcję, w jaki sposób zyskać pewność, że część zapłaconego podatku trafi do Instytutu Misesa.

1. Jeśli przekazałeś nam 1% w zeszłym roku, powinieneś mieć wskazany Instytut Misesa w odpowiedniej rubryce.

2. Jeśli rubryka jest pusta lub pojawia się inny podmiot, spróbuj poszukać nazwy Instytutu na liście, używając dowolnych słów z pełnej nazwy naszej organizacji, tj. Fundacja Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa.

3. Jeśli Instytutu Misesa nie ma na liście OPP, spróbuj poszukać nas, podając nr KRS: 0000174572.

4. Jeśli także ten sposób nie pomoże, należy wylogować się i ponownie zalogować.

5. W przypadku dalszych problemów skorzystaj z innego urządzenia – Twój e-PIT działa zarówno na komputerach, jak i na smartfonach czy tabletach.

Te doświadczenia pokazują nam, że wolność naprawdę nie obroni się sama, dlatego tak ważne jest, by wspierać organizacje takie jak Instytut Misesa, które nie korzystają z publicznych dotacji i walczą w obronie wolnego rynku.

Jeżeli już przekazałeś swój 1% innej organizacji – nic nie szkodzi, nie każdy ma tyle czasu, by próbować obejść państwowy system. Pamiętaj jednak, że możesz wspierać nas na różne sposoby, np.:

przekazując darowiznę,

robiąc zakupy w Internecie z wykorzystaniem przyjaznej wtyczki FaniMani.pl,

współpracując z nami jako wolontariusz.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.