Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Nasz „Bonnie Prince” w Malvern College

Nasz „Bonnie Prince” w Malvern College

Jakobicka Rodzina Królewska

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Jego Wysokość xiążę Józef Wacław z Liechtensteinu (trzeci w linii sukcesji jakobickiej do tronów Anglii, Szkocji i Irlandii), dotychczas uczeń miejscowego Gimnazjum w Vaduz, stolicy Liechtensteinu, podjął naukę w Malvern College w Worcestershire.

Malvern College to jedna z najbardziej renomowanych szkół publicznych w środkowo-zachodniej Anglii, ziemi stuartowskich rojalistów. Wśród jej absolwentów są m. in.: C.S. Lewis — chrześcijański pisarz i myśliciel; JKW xiążę January Burbon Sycylijski, który obecnie prowadzi Klub Zdrowia na terenie Malvern Spa; JKW xiążę Ernest August Jr, następca tronu Hanoweru, który został zabrany ze szkoły po tym, jak jego ojca poinformowano, że syn pali marihuanę; także jego brat, JKW xiążę Krystian oraz JCiKW Joachim, arcyxiążę Austria-Este, xiążę Belgii, syn pobożnych katolików, władców Modeny: ICiKW Wawrzyńca i jego żony Astrydy, xiężniczki Belgii.

Opracowanie: Adam Wątroba

Na podstawie: korespondencji p. Steliosa Rigopoulosa na jakobickiej liście dyskusyjnej.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.