Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Mohammed el-Senoussi, libijski książę na wygnaniu: „Kaddafi musi odejść”

Mohammed el-Senoussi, libijski książę na wygnaniu: „Kaddafi musi odejść”

Agência Angola Press – Afrique

(Londyn) Mohammed el-Senoussi przedstawia się jako „książę Libii na wygnaniu”. Z Londynu, w licznych wystąpieniach, wspiera „bohaterów ludowej rewolty” i wzywa ich do obalenia Kaddafiego, „mordercy swego ludu” i grabarza monarchii.

Mający 48 lat i znajdujący od 1988 roku schronienie w brytyjskiej stolicy książę jest dystyngowanym i dyskretnym człowiekiem interesu, od dawna unikającym publicznych wystąpień.

Muammar Kaddafi jest dla niego z pewnością czarną owcą. Ten naserystowski kapitan jest sprawcą zamachu stanu, który w 1969 roku obalił jego dziadka, króla Idrysa I. Który uwięził w rezydencji jego ojca, desygnowanego księcia – dziedzica, wraz z jego żoną i ich ośmiorgiem dzieci, kiedy mały Mohammed był w wieku siedmiu lat. Który ostatecznie wypędził rodzinę królewską, wygnaną do Wielkiej Brytanii w 1988 roku. I który dzisiaj „masakruje swój lud”.

Unikający od dawna występów w mediach, tak arabskich, jak międzynarodowych, Mohammed el-Senoussi pojawił się w tym tygodniu, ubrany w garnitur pod krawatem, w katarskim kanale satelitarnym Al-Jazzira, udzielając wywiadu. W trybie warunkowym, zachowując ostrożność, ogłosił nadejście godziny odzyskania jego osobistego przeznaczenia. „Wspólnota międzynarodowa musi wywrzeć presję na Kaddafiego. Ona musi zakazać mu zabijania jego własnych ludzi. Musi nakazać mu odejść. Jemu, jego dzieciom i jego reżimowi. Ten osobnik musi odejść”, potwierdził to w wypowiedzi udzielonej AFP.

Z francuskiego przeł. J. B.

Za: Agência Angola Press – Afrique, Luanda, niedziela, 27 lutego 2011, godz. 02.02.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.