Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Hrabia Patrick de Villenoisy, kandydat rojalistyczny w wyborach prezydenckich 2012 roku

Hrabia Patrick de Villenoisy, kandydat rojalistyczny w wyborach prezydenckich 2012 roku

J.B.

17 września br. Sojusz Królewski (Alliance Royale) – utworzona dziesięć lat temu przez Yvesa-Marie Adeline’a partia monarchistyczna – zaprezentowała w Montfermeil swojego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich we Francji. Jest nim były sekretarz generalny partii, 59-letni Patrick de Villenoisy.

Pochodzący z arystokratycznej i legitymistycznej rodziny, le Comte Patrick Cosseron de Villenoisy urodził się 4 stycznia 1952 roku w Lille. Przez trzy lata studiował medycynę, lecz ostatecznie uzyskał wykształcenie ekonomiczne. Od 1980 do 2004 pracował jako analityk finansowy, zaś od 2004 roku jest zarządcą zakładu ubezpieczeniowego. Przez pewien czas był członkiem Krajowego Centrum Niezależnych i Chłopów i współpracownikiem ministra Philippe’a Malauda. W wyborach europejskich 2009 roku uzyskał – kandydując z ramienia AR w okręgu Île-de-France – 1353 głosy (0,05%).

W komunikacie dla mediów kandydat oświadczył, że pragnie w tych wyborach reprezentować barwy partii rojalistycznej, aby współobywatelom Francuzom – w szczególności młodym – pozbawionym nadziei i zaniepokojonym z powodu braku pracy i obniżającego się poziomu życia, zaprezentować jedyną możliwą alternatywę dla rządu, który nie wypełnia swoich podstawowych funkcji. W trakcie kampanii prezydenckiej rojaliści pragną dowieść, iż tylko powrót króla daje jedyną nadzieję przywrócenie polityki długofalowej, odpowiedzialnej i budzącej zaufanie, doprowadzając także do pojednania Francuzów podzielonych na partie, co jest warunkiem nieodzownym wyjścia z kryzysu. Król, jako szef państwa, arbiter niezależny od partii, będzie mógł stanąć ponad podziałami i zaproponować reformy niezbędne dla ustanowienia prawdziwej sprawiedliwości społecznej.

Hasło wyborcze kandydata brzmi: „Tak, król istnieje ponad naszymi wojnami domowymi!”.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.