Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Koburgowie wrócili do domu

Koburgowie wrócili do domu

Royal Musings

Po pięciu latach spędzonych w Nowym Jorku, gdzie pracował dla Deutsche Banku, następca tronu Jego Wysokość xiążę Hubert von Sachsen-Coburg und Gotha, wraz ze swą amerykańską żoną, Kelly, powrócił do Koburga.

Pierwszego stycznia trzydziestosześcioletni xiążę przejął po swym ojcu, Jego Wysokości xięciu Andrzeju, kierowanie rodzinną fundacją Koburgów. Zmiana miejsca zamieszkania z megametropolii, jaką jest Nowy Jork, na o wiele mniejszy Koburg, stanowi niewątpliwie wydarzenie dla Jaśnie Państwa.

Xiążę Hubert jest uradowany, będąc znów w domu, jednakże jego powrót nie był podyktowany wyłącznie nowymi obowiązkami. W tej chwili jest to właściwe dla mnie miejsce, wyjaśnił xiążę, a jego żona — jak zapewnił — uwielbia Koburg!

Według xiężniczki, Nowy Jork był fascynujący, lecz Koburg, będący miastem fortecznym, okazał się niewiarygodnie czarujący. Dla xiążęcej pary niezwykle odczuwalna jest atmosfera małego miasteczka, jako że często witani są po imieniu, gdy np. odwiedzają miejscowe sklepy. W Nowym Jorku jest się bardzo anonimowym, stwierdził xiążę, dodając przy tym, iż pragnieniem xiężnej było zamieszkać pewnego dnia w nieanglojęzycznym kraju w Europie.

Jaśnie Państwo wynajęli także apartament w Monachium, mieszka tam bowiem większość przyjaciół xiążęcej pary, która odtąd nie będzie już zmuszona zatrzymywać się w hotelu podczas wizyty u swych znajomych. Oprócz tego miasto to leży bliżej Austrii, gdzie znajdują się należące do rodziny ziemie i lasy oraz nieruchomości, jak np. zamek Greinburg w Grein, za które xiążę Hubert będzie od teraz odpowiedzialny. Ze względu na solidność i trwałość produktu, jakim jest drewno, cieszę się, że leśnictwo jest naszą podstawową branżą, wyjaśnił xiążę.

JW xiążę Andrzej zapewnił, iż nie będzie ingerował w przywódczą rolę syna. Każde pokolenie ma swe własne pomysły.

tłumaczenie: Dawid Świonder, opracowanie: Adrian Nikiel

Za: The Coburgs return home z 6 stycznia 2012 r.

Więcej na ten temat: Ein Prinz kehrt heim nach Coburg

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.