Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Tydzień Bohaterów w Łodzi: Koncert pamięci Pileckiego

Tydzień Bohaterów w Łodzi: Koncert pamięci Pileckiego

Adam Małecki

Koncertem Ku Twojej Pamięci, Witoldzie Pilecki w Akademii Muzycznej rozpoczął się Łódzki Tydzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem organizowany przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego pod patronatem Oddziału Łódzkiego IPN.

W poniedziałkowy wieczór [19 maja 2014 r.] mieszkańcy regionu łódzkiego po same brzegi wypełnili nową salę koncertową Akademii Muzycznej. Ponad dwugodzinny koncert uświetniły występy łódzkiego zespołu blues-rockowego Kery Band oraz gwiazd wieczoru – raperów Tadka Polkowskiego oraz Bosskiego Romana w akompaniamencie krakowskiego chóru i orkiestry Passionart.

Koncert ku czci Witolda Pileckiego

Zarówno występ łódzkich muzyków, jak i krakowskiego składu hiphopowo-symfonicznego został nagrodzony owacją na stojąco. Oczywiście nie obyło się bez bisów. Na koniec organizatorzy przygotowali ceremonię, podczas której uhonorowali kombatantów, lokalnych bohaterów walki z totalitaryzmem, a także podziękowali muzykom oraz sponsorom. Po wyjściu z Akademii na uczestników wydarzenia czekała miła niespodzianka w postaci oprawy poświęconej rtm. Pileckiemu, przygotowanej przez kibiców z Żabieńca.

Koncert ku czci Witolda Pileckiego

Następnego dnia krakowscy raperzy Tadek oraz Bosski Roman w tylko hiphopowej wersji zagrali patriotyczny koncert w jednym z łódzkich gimnazjów oraz w domu poprawczym.

Koncert ku czci Witolda Pileckiego

Koncert ku czci Witolda Pileckiego

Film z koncertu

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.