Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Konferencja „Bałtyk – Morzem Śródziemnym Europy Północnej”

Konferencja „Bałtyk – Morzem Śródziemnym Europy Północnej”

Wojciech Pastuszka

Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich (oddział w Gdańsku), Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, Państwowy Instytut Geologiczny oraz Państwowy Instytut Badawczy wspólnie organizują konferencję „Bałtyk – Morzem Śródziemnym Europy Północnej w świetle badań geograficznych, przyrodniczych, archeologicznych i historycznych. Okres starożytności do wczesnego średniowiecza (XI/XII w.)”.

Impreza odbędzie się w Gdańsku 4–7 czerwca 2014 r.

Inspiracją do zorganizowania międzynarodowej sesji jest refleksja nad znaczeniem Morza Bałtyckiego jako żywiołu, który od najdawniejszych czasów stanowił wyzwanie dla bytujących wokół niego społeczności, będąc akwenem łączącym wiele krajów i kultur.

Konferencja poświęcona będzie prezentacji wyników badań archeologicznych, historycznych i nauk przyrodniczych w regionie Morza Bałtyckiego. Celem konferencji jest spotkanie się paleobotaników, geologów, geografów, archeologów i historyków oraz stworzenie platformy do wymiany informacji naukowych i doświadczeń między uczestnikami, jak również poszerzenie zakresu współpracy interdyscyplinarnej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.konferencjabaltycka.pl.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.