Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Król Hanoweru przyjęty do szpitala psychiatrycznego

Król Hanoweru przyjęty do szpitala psychiatrycznego

Eurohistory

Blog Eurohistory poinformował o poważnych problemach Jego Królewskiej Mości króla Hanoweru Ernesta Augusta V. Do niepokojących wydarzeń doszło w należącym do niego domku myśliwskim w Grünau im Almtal (Górna Austria). Monarcha w środę około godz. pierwszej w nocy zadzwonił pod policyjny numer alarmowy, twierdząc, że znajduje się w rowie i jest mordowany. Po przybyciu we wskazane miejsce policjanci zastali tam kobietę i mężczyznę, lecz samego króla odnaleźli dopiero w domku myśliwskim.

Według raportu z tej nocy Najjaśniejszy Pan zareagował irytacją na widok pary przybyłej wraz z policją i nakazał jej opuszczenie posiadłości. Następnie poinformował policjantów, że mężczyzna próbował go zamordować, nie podając mu leków. Niestety, król stawał się coraz bardziej agresywny, parę razy atakując funkcjonariuszy, którzy musieli go obezwładnić, powalając na podłogę. Na polecenie lekarza wezwanego na miejsce zdarzenia Ernest August V został przyjęty do ośrodka psychiatrycznego w Vöcklabruck.

Najjaśniejszemu Panu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.