Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Król i królowa przepraszają

Król i królowa przepraszają

COVID-19

Ofiarą wirusa SARS-CoV-2 padł majestat władcy Niderlandów. 24 sierpnia 2020 roku Ich Królewskie Mości król i królowa Niderlandów w tweecie podpisanym dość nieformalnie – WA & Maxima – pokajali się przed poddanymi za to, że podczas odpoczynku na jednej z greckich wysp nie zachowali fizycznego dystansu w stosunku do bliżej nieokreślonego właściciela czy też pracownika goszczącej ich restauracji. Najjaśniejsi Państwo spędzali wakacje w towarzystwie swoich trzech córek. Na zdjęciu wykonanym przez anonimowego autora bohaterowie licznych komentarzy stoją obok siebie, nie zachowując wymaganego przez rządowe wytyczne odstępu. Zdjętą z twarzy maskę król trzyma w dłoni.

O ile oczywiście można się spierać o zasadność zaleceń i działań, które mają służyć opanowaniu epidemii COVID-19, o tyle bardziej bulwersujące jest jednak to, że na zdjęciu – podobno przeznaczonym wyłącznie do prywatnego albumu – Jej Królewską Mość obejmuje za plecy obcy mężczyzna. Czy również takie zachowanie należy tłumaczyć spontanicznością?

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.