Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Król Norwegii wrócił do zdrowia po operacji serca

Król Norwegii wrócił do zdrowia po operacji serca

Niech żyje król!

W krótkiej informacji prasowej dwór królewski w Oslo poinformował, że Jego Królewska Mość król Harald V po udanej operacji serca powrócił do pełnienia obowiązków monarchy. Już 5 listopada monarcha przyjął na audiencji ministra spraw zagranicznych Norwegii – w spotkaniu wzięli również udział JKM królowa Sonia i JKW xiążę następca tronu Haakon. Tego samego dnia król przyjął nowych ambasadorów Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Grecji.

6 listopada Najjaśniejszy Pan wziął udział w cotygodniowym posiedzeniu Rady Stanu, następnie zaś spotkał się z przedstawicielami Centrum Sportów Zdrowotnych Beitostølen.

Król został przyjęty do Szpitala Uniwersyteckiego w Oslo (Rikshospitalet) 25 września w związku z trudnościami z oddychaniem. Test na COVID-19 wykluczył obecność koronawirusa SARS-CoV-2, jednak na początku października ogłoszono, że władca przejdzie operację wymiany sztucznej zastawki serca, do której doszło 9 października. Operację przeprowadził zespół medyczny pod kierownictwem królewskiego lekarza Bjørna Bendza z Kliniki Układu Krążenia i Płuc Szpitala Uniwersyteckiego w Oslo. Od tego czasu monarcha przebywał na zwolnieniu lekarskim. Przez kilka tygodni w obowiązkach zastępował go jako regent następca tronu, który m.in. 2 października otworzył 156. sesję parlamentu.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.