Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Król Leka II protestuje przeciwko oszczerstwom

Król Leka II protestuje przeciwko oszczerstwom

Eurohistory

Jakub Daly, poseł Partii Konserwatywnej reprezentujący okręg Bury North, 31 października zwrócił się w Izbie Gmin do minister spraw wewnętrznych Suelli Braverman z informacją, że w ciągu roku 2022 na teren Wielkiej Brytanii przedostało się przez kanał La Manche 12000 Albańczyków. Wśród nich znalazło się 10000 dorosłych, samotnych mężczyzn. Mówca powiązał te dane z obecnością w północnej Francji albańskich gangów, które dążą do przejęcia kontroli nad brytyjskim światem przestępczym. Konkludując, poseł stwierdził, że wzorem innych krajów europejskich należy deportować przybyszów do Albanii. Następnego dnia głos w tej sprawie zabrał na Twitterze Jego Królewska Mość król Albańczyków Leka II, absolwent Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst.

Najjaśniejszy Pan podkreślił, że Albania nie może odpowiadać za błędy brytyjskich organów ścigania, zwłaszcza że większość Albańczyków przekraczających kanał La Manche mieszka w Unii Europejskiej. Zwrócił również uwagę na fakt, że populacja Wielkiej Brytanii wynosi 67 milionów osób, w tym – 6 milionów emigrantów. 12000 Albańczyków trudno więc traktować jak inwazję, a nieproporcjonalne do skali zjawiska oskarżenia mają charakter xenofobiczny. Przestańcie nas demonizować dla własnych wewnętrznych korzyści politycznych! – zażądał monarcha.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.