Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » JKM królowa Anna nie żyje

JKM królowa Anna nie żyje

Requiescat in pace

1 sierpnia 2016 roku biuro prasowe Jego Królewskiej Mości króla Rumunii Michała I poinformowało, że tego dnia o godz. 13.45 Jej Królewska Mość królowa Anna zmarła w szpitalu w szwajcarskim Morges. Miała 92 lata. W ostatnich dniach życia czuwali przy niej członkowie rodziny: król Michał oraz Ich Królewskie Wysokości xiężniczki Małgorzata, Helena, Zofia i Maria, a także mąż xiężniczki Małgorzaty, xiążę Radu.

Zgodnie z tradycją rumuńskiego domu panującego trumna z ciałem Zmarłej przez jeden dzień będzie wystawiona w Sali Honorowej pałacu Peleş w miejscowości Sinaia, następnie zaś zostanie przeniesiona do Sali Tronowej Pałacu Królewskiego w Bukareszcie. Pogrzeb odbędzie się w kościele zwanym Nową Katedrą w Curtea de Argeş.

W pałacu Peleş, Pałacu Królewskim przy alei Zwycięstwa w Bukareszcie, a także w Pałacu Elżbiety wystawiono xięgi kondolencyjne, do których przez czterdzieści dni będzie można się wpisywać. Kondolencje online można natomiast umieszczać na stronie rodziny królewskiej. Osoby przynoszące kwiaty i wieńce proszone są o składanie ich przed głównym wejściem do Pałacu Królewskiego.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.