Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oświadczenie króla Konstantyna II w sprawie kryzysu w Grecji

Oświadczenie króla Konstantyna II w sprawie kryzysu w Grecji

JKM Król Grecji Konstantyn II

Jego Królewska Mość Konstantyn II opublikował na swojej stronie internetowej następujące oświadczenie:

Zdaję sobie sprawę ze zbiorowego uczucia smutku i żalu, które jest większe niż poczucie odpowiedzialności. Kiedy gniew wybucha, kiedy trudno jest dostrzec nadzieję, to uczucie wyraża się przez reakcję i przemoc.

Jednak dla Grecji i jej ludu nie czas teraz na poddanie się wściekłości, która może wystąpić. Teraz jest czas, aby stanąć w obronie naszej wiary w demokrację. To czas, żeby pamiętać, że panujemy nad przeciwnościami, w oparciu o niezawodna siłę, którą gromadzimy w jedności.

Dla Grecji, aby osiągnąć pierwszy, bolesny krok wyjścia z recesji, naród musi przezwyciężyć kryzys polityczny i społeczny, poprzez oddzielenie ich od kryzysu gospodarczego. Jak w przypadku każdego przełomu, będzie to wymagało zarówno siły, jak i cierpliwości.

Demokracja zapewnia wolność, ekspresję, sposoby zwalczania niesprawiedliwości i wigor pozwalający Grecji na stały wzrost.

Pięć tygodni temu, w Pilio (w Grecji), zaproponowałem, „że możemy osiągnąć punkt, w którym mógłby odbyć się skoordynowany, pokojowy protest, przypominający to, co inspirowało ludzi w Północnej Irlandii kilka lat temu, kiedy w jednolitych, milczących marszach wyrażali oni ducha narodu przeciwko tym, którzy ranili ich kraj, demokrację i obywateli”. To była postawa narodu przeciwko terroryzmowi; to, jak wierzę, powinien być krzyk do tych, którzy zagrażają demokracji w Grecji.

Jeśli ludzie ulegną, staną się ofiarami, jeśli będą reagować, staną się drapieżnikami. Jeśli, poprzez mądrość pokoju i siłę solidarności, wzniosą się ponad ból niesprawiedliwości, naród zwycięży i rozjaśni drogę dla następnej generacji i dla reszty świata.

Konstantyn

Tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Panek i Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.