Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » List JKM króla Piotra I do Świętego Konstantyńskiego Orderu Wojskowego Świętego Jerzego

List JKM króla Piotra I do Świętego Konstantyńskiego Orderu Wojskowego Świętego Jerzego

Niech żyje król Piotr!

Od Redakcji: Informowaliśmy już Czytelników Portalu Legitymistycznego o uzurpacji Jego Królewskiej Wysokości xięcia Karola Sycylijskiego, diuka Castro, który 12 maja br. podjął próbę przejęcia prerogatyw monarszych, ogłaszając, że zmienia zasady sukcesji tronu Królestwa Obojga Sycylii. Poniżej publikujemy tłumaczenie poświęconego tej sprawie listu Jego Królewskiej Mości króla Piotra I skierowanego do dam i rycerzy Świętego Konstantyńskiego Orderu Wojskowego Świętego Jerzego.

Madryt, 29 czerwca 2016 r.

Drodzy Rycerze i drogie Damy,

chciałbym odpowiedzieć na Wasz niepokój po wydarzeniach, o których mogliście dowiedzieć się z różnych źródeł.

Wielu z Was pytało mnie o powody, dla których nie odpowiadam na surowe słowa krytyki, które kierowane są pod moim adresem ze strony mediów masowych. Nie muszę tego robić. Moja pozycja w Królewskim Domu Obojga Sycylii oraz w Konstantyńskim Orderze Świętego Jerzego jest oczywista i wynika z uwarunkowań historycznych.

Moja primogenitura w Królewskim Domu Burbonów Obojga Sycylii oraz prawa z niej wynikające są niekwestionowalne.

Walczyłem o pokój w rodzinie, jednakże mój kuzyn, diuk Castro, śmiał nawet mieszać do sporu dynastycznego mojego śp. ojca. Ten afront skłonił mnie do publikacji listu, który osobiście wysłałem do niego 28 maja br., a którego treść całkowicie powtarzam.

Dla mnie dyskusja nad prawami, które wynikają z Historii, nie ma sensu. Wolę poświęcić swoje wysiłki naszemu ukochanemu Konstantyńskiemu Orderowi Świętego Jerzego i mojej rodzinie.

Wysyłam Wam swoje braterskie uściski,

Piotr Burbon Sycylijski, diuk Kalabrii, wielki mistrz

tłumaczenie: Igor Olech

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.