Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wyprawka szkolna dla polskich dzieci we Lwowie

Wyprawka szkolna dla polskich dzieci we Lwowie

Podsumowanie akcji w województwie łódzkim

Prawie 300 kilogramów w dwa tygodnie zebranych darów dla polskich dzieci z Kresów to efekt współpracy w województwie łódzkim narodowców, kibiców, prawicowych działaczy oraz osób niezrzeszonych. Dzisiaj [3 września 2013 r.] akcja została oficjalnie zakończona.

Do zainicjowanej przez sympatyków Pogoni Lwów ogólnopolskiej akcji „Wyprawka szkolna dla polskich dzieci we Lwowie” w naszym województwie aktywnie włączyli się i koordynowali zbiórkę narodowcy z Młodzieży Wszechpolskiej z takich miast, jak Łódź, Bełchatów, Sieradz, Zduńska Wola, Łęczyca oraz Łowicz. Czynnie akcję wsparli także działacze Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo-Radykalnego z Łodzi oraz Zelowa. Zbiórka zdecydowania nie odniosłaby tak dobrego efektu, gdyby nie pomoc kibiców Widzewa Łódź oraz Łódzkiego Klubu Sportowego. Podziękowania należą się także łódzkiemu oddziałowi Solidarnych 2010, wszystkim sympatykom Narodowej Łodzi oraz osobom niezrzeszonym, które wspierały akcję. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto Pogoni Lwów.

Zebrane 300 kilogramów zeszytów, bloków technicznych, podręczników, lektur szkolnych, książek o tematyce patriotycznej, długopisów, mazaków, ołówków, farb, plecaków, piórników i wielu innych rzeczy niezbędnych do odpowiedniego rozwoju najmłodszych i potrzebujących Polaków pozostawionych poza granicami naszej Ojczyzny już jutro zostanie przekazane bezpośrednio do koordynatorów akcji, a następnie trafi do dzieci z Kresów. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za aktywne i bezinteresowne włączenie się do kolejnej zbiórki, dzięki tego typu inicjatywom pokazujemy, jak wielka siła drzemie w zorganizowanym Narodzie oraz, co najważniejsze, pamiętamy o Polakach, którzy przez trudną historię naszego państwa znaleźli się poza granicami swojego ukochanego kraju.

Młodzież Wszechpolska Okręg Łódzki

Brygada Łódzka Obozu Narodowo-Radykalnego

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.