Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » VI Edycja konkursu Magister PAFERE

VI Edycja konkursu Magister PAFERE

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego

Do końca roku można zgłaszać prace magisterskie do VI Edycji konkursu Magister PAFERE na najlepszą pracę magisterską z dziedziny ekonomii – organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Udział w konkursie mogą brać prace obronione w latach 2014-2016, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej, sfinansowane przez Fundację PAFERE Polska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni finansowo.

Zwycięzca III Edycji konkursu, pan Piotr Zapałowicz, autor wydanej przez PAFERE pracy magisterskiej pt. Porównanie polityki gospodarczej Augusto Pinocheta w Chile i Hugo Chaveza w Wenezueli, podkreśla, że udział w konkursie i wygrana pomogły mu zrealizować marzenia.

Dofinansowanie przez Fundację wyjazdu na konferencję Instytutu Actona do Stanów Zjednoczonych i kontakty tam nawiązane ułatwiły późniejszy wymarzony wyjazd studyjny do Wenezueli. Moja praca została wydana w formie książki dzięki środkom Fundacji. To niezwykle istotne z punktu widzenia doktoratu. Choć brzmi to jak truizm, ale wygranie konkursu odmieniło moje życie. Wreszcie poczułem, że moje wielkie nakłady pracy zostały docenione i utwierdziłem się w przekonaniu, że to, co robię, ma sens – mówi laureat konkursu. – Rekomenduję konkurs każdemu, kogo marzeniem jest zostać ekonomistą – piewcą wolnego rynku – dodaje.

Temat tegorocznej edycji konkursu: Własność, wolność, przedsiębiorczość – fundamenty rozwoju i dobrobytu.

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Skupia się na badaniu związków etyki z ekonomią i rozwoju nauk ekonomicznych. Fundacja została wyróżniona za organizowanie konkursu Magister PAFERE, jako pierwsza w historii organizacja z Polski, prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award, przyznawaną przez amerykańską Fundację Atlas niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze.

Informacje: pan Konrad Rajca

Magister PAFERE 2016

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.