Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Maria Wiktoria Omlor R.I.P.

Maria Wiktoria Omlor R.I.P.

x. Rafał Trytek ICR

W poniedziałek 3 maja, w święto Znalezienia Krzyża Świętego (w Polsce: Matki Bożej Królowej Polski), na koniec nowenny mszy świętych odprawianych w Jej intencji zmarła Pani Maria Wiktoria Omlor. Pani Maria urodziła się w grudniu 1927 roku w Nowym Meksyku, w rodzinie o libańsko-hiszpańskich korzeniach. W maju 1957 r. poślubiła Patryka Henryka Omlora i przeniosła się wraz z nim do Kalifornii. Tam urodziła mu dziesięcioro dzieci. Na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku rodzina przeniosła się do Australii, by uciec przed rewolucją kulturową w USA. Podobnie postąpiły inne tradycyjnie katolickie rodziny, jak chociażby zaprzyjaźniona z Omlorami rodzina śp. Huttona Gibsona.

Śp. Maria w wieku kilkunastu lat została tercjarką franciszkańską (jej śp. mąż był natomiast tercjarzem dominikańskim, przyjętym do III zakonu św. Dominika przez śp. x. Biskupa Roberta Fidelisa McKennę), a od czasu pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe – wielką czcicielką Cesarzowej Obu Ameryk.

Proszę o modlitwę w intencji spokoju Jej duszy.

5 maja AD 2021, święto św. Piusa V, papieża i wyznawcy

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.