Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Muzeum Czartoryskich w Twoim telefonie

Muzeum Czartoryskich w Twoim telefonie

Muzeum Narodowe w Krakowie

Poznawanie kolekcji książąt Czartoryskich nie musi kończyć się wraz z wizytą w muzeum. Dzięki aplikacji mobilnej wirtualne „pamiątki” z ekspozycji trafią bezpośrednio do telefonów odwiedzających. Aplikacja przyda się także podczas planowania pobytu w Muzeum Książąt Czartoryskich oraz w czasie jego trwania.

Jak poruszać się po muzeum? W jakich godzinach jest otwarte? Jakie wydarzenia planowane są w najbliższym czasie? W aplikacji zwiedzający znajdą wiele praktycznych informacji: od cen biletów, przez interaktywny plan całego muzeum, po aktualności. Na telefonach można też sprawdzić jak najlepiej dojechać do Pałacu i znaleźć link do zakupu biletów. To jednak nie wszystko. Mobilna aplikacja ułatwi zwiedzanie tym, którzy już są w muzeum.

Oprócz podstawowej ścieżki zwiedzania aplikacja oferuje także ścieżkę z audiodeskrypcją oraz polskim językiem migowym. To kolejny element, który czyni Muzeum Książąt Czartoryskich bardziej otwartym i dostępnym dla wszystkich – mówi pani Mariola Kulczyńska, kierownik Muzeum Książąt Czartoryskich.

Ścieżka z audiodeskrypcją przeznaczona jest przede wszystkim dla osób z dysfunkcją wzroku i zawiera audioprzewodnik z pełną wersją ścieżki zwiedzania. Nagrania będą wyzwalały się automatycznie w kolejnych pomieszczeniach na naszej trasie. Oprócz opisów eksponatów zwiedzający usłyszą wskazówki nawigacyjne, pomocne w samodzielnym poruszaniu się po budynku. Dla osób z dysfunkcją słuchu przygotowano natomiast ścieżkę w Polskim Języku Migowym. Nagrania w formie wideo z lektorem PJM będą wyzwalały się automatycznie w kolejnych pomieszczeniach na naszej trasie. Lektor PJM to nasz wirtualny przewodnik po muzeum.

W wersji podstawowej dostępny jest natomiast „fotoalbum”, który zwiedzający mogą stworzyć samemu. Wystarczy podczas wizyty w muzeum wykonać zdjęcia interesujących nas sal ekspozycyjnych i wygenerować „fotoalbum”, by w formie powiadomień otrzymywać ciekawostki dotyczące wybranych eksponatów.

W aplikacji zwiedzający znajdą nie tylko krótkie opisy kolejnych sal, ale także prezentacje wybranych eksponatów. Z bogatej kolekcji Czartoryskich grono kustoszy wybrało najcenniejsze przedmioty, zarówno te bardziej znane odbiorcom, jak i te rzadziej pokazywane. Każdy opis jest też uzupełniony o wyjaśnienie wybranego pojęcia z dziedziny historii sztuki, co ma dodatkowy walor edukacyjny – mówi pani Katarzyna Płonka-Bałus, kurator Muzeum Książąt Czartoryskich.

Aplikacja dostępna jest w dwóch językach: polskim i angielskim. Do właściwego działania mapy interaktywnej, „fotoalbumu” oraz audioprzewodnika wymagane jest włączenie funkcji Bluetooth w urządzeniu.

Aplikacja dostępna jest w sklepach mobilnych dla systemów Android i iOS.

Muzeum Czartoryskich w telefonie

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.