Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Muzeum czeka na gości

Muzeum czeka na gości

Muzeum Narodowe w Krakowie

Po dwóch miesiącach kwarantanny Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera swoje drzwi dla wszystkich. Na początek, już od 9 maja, zapraszamy do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Muzeum po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów sanitarnych zacznie stopniowo otwierać także kolejne oddziały. Plany w tym zakresie mamy już gotowe od kilku tygodni, zostały one wypracowane w ramach posiedzeń zespołu kryzysowego. Po Sukiennicach planujemy otworzyć Gmach Główny, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pawilon Józefa Czapskiego i Dom Józefa Mehoffera. W dalszej perspektywie udostępnimy pozostałe oddziały. Zakładamy, że proces ten powinien zakończyć się do połowy czerwca. Ostateczny termin otwarcia każdego z oddziałów uzależniony jest m.in. od spełnienia wymogów BHP w poszczególnych oddziałach i uzgodnień z inspekcją sanitarną. Warunkiem koniecznym jest wprowadzenie rozwiązań, które w maksymalnym stopniu zabezpieczą pracowników Muzeum oraz zwiedzających, przygotowanych już przez naszą komisję ds. BHP – mówi dyrektor MNK, pan prof. dr hab. Andrzej Szczerski.

Galeria w Sukiennicach czynna będzie od wtorku do soboty w godz. 10.00–17.00, w niedzielę w godz. 10.00–16.00. Codziennie w godz. 13.00–14.00 galeria będzie zamykana z powodu dodatkowej dezynfekcji.

Aby zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo, przy wejściu do budynków zostaną umieszczone dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby. W miejscach ogólnodostępnych pojawią się informacje w formie graficznej i opisowej wskazujące zasady ochrony oraz ograniczenia dla zwiedzających.

Poniżej treść plakatu:

Koronawirus – nie ryzykuj, chroń siebie i innych,

zastosuj się do oznaczeń i komunikatów,

po wejściu do budynku zdezynfekuj ręce lub załóż rękawiczki,

często myj ręce, używając mydła i wody lub środka dezynfekującego,

zachowaj odległość co najmniej dwóch metrów od innych osób, także przy kasie biletowej,

na terenie muzeum stosuj maseczki ochronne lub inne osłony twarzy,

zwiększ odległość od osób, które kaszlą lub kichają,

najlepiej płać kartą płatniczą,

ogranicz przebywanie w windzie do dwóch osób,

korzystaj z klatek schodowych.

Zgodnie z zaleceniami Komisji BHP na stanowiskach kasowych i przy wartowniach zamontowane zostały ochronne przegrody. Jesteśmy gotowi, by przyjąć wszystkich zwiedzających. Zapraszamy.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.