Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Belgia: Na dworze mówi się teraz także po niemiecku

Belgia: Na dworze mówi się teraz także po niemiecku

grenzecho.net

Już pierwszego dnia po objęciu tronu JKM król Filip rzucił się w wir pracy. Uczynił to, co zapowiedział w swojej niedzielnej mowie: „Siła Belgii leży także w częściach państwa, będę pielęgnował konstruktywne relacje z ich przywódcami”.

W pałacu królewskim w poniedziałkowe popołudnie rozmawiało się nie tylko po francusku i niderlandzku, ale również po niemiecku. Królowi, jako nowej głowie państwa, zostali przedstawieni reprezentanci rządu federalnego, regionalnego, jak i prezydenci parlamentów poszczególnych części kraju. W przeciwieństwie do swojego ojca król Filip znakomicie opanował język Goethego. Podczas przywitania i przyjęcia czterech ministrów Wspólnoty Niemieckojęzycznej oraz prezydenta parlamentu tejże Wspólnoty rozmowa oficjalna została przeprowadzona wyłącznie w języku niemieckim.

Król Filip mówi płynnie w czterech językach: francuskim, niderlandzkim, angielskim i niemieckim. Do tego dochodzi także bardzo dobra znajomość języka hiszpańskiego i nieco włoskiego.

opracowanie: Justyna Kocój

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.