Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Prestiżowa nagroda dla władcy Monako

Prestiżowa nagroda dla władcy Monako

Niech żyje xiążę!

Portal Monaco Tribune piórem pana Szymona Zwierniaka informuje o nagrodzie, którą Ogród Zoologiczny w Indianapolis przyznał władcy Monako, Jaśnie Oświeconemu xięciu Albertowi II, aby uhonorować jego starania na rzecz ochrony śródziemnomorskiej bioróżnorodności, a także żeby docenić inne wspierane przez panującego projekty ochrony przyrody.

Najjaśniejszy Pan podkreślił, że traktuje ten wyraz uznania jako zaszczyt. Jego zdaniem jest to również dodatkowa zachęta do dalszej pracy. Za pośrednictwem własnej fundacji1 xiążę sfinansował 620 projektów w zakresie bioróżnorodności, na które przeznaczył ponad 84 miliony euro. Działania fundacji koncentrują się na przyrodzie w basenie Morza Śródziemnego oraz w krajach najsłabiej rozwiniętych.

Monarcha odbierze nagrodę 25 września 2021 r. w Indianapolis. Poprzez przyznawane od 2006 r. nagrody zoo wyróżnia osoby, które w przestrzeni publicznej są wiarygodnymi i skutecznymi orędownikami zrównoważonego rozwoju dzikiej przyrody, dzięki czemu inspirują innych do ratowania zagrożonych gatunków.

opracowanie: Adrian Nikiel


1 Fondation Prince Albert II de Monaco została powołana w 2006 r.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.