Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Muzeum Widzialne – I nagroda dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Widzialne – I nagroda dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Wilanowska seria „Akademia Zarządzenia Muzeum” zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Muzeum Widzialne, w kategorii Wydawnictwa książkowe i multimedialne.

Muzeum Widzialne to pierwszy przegląd identyfikacji wizualnych muzeów, organizowany przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. W swych ocenach jury brało pod uwagę przede wszystkim czytelność i prostotę komunikatu wizualnego, umiejętne wykorzystanie języka graficznego, nowoczesność formy i estetykę przekazu. Ważne było, aby forma graficzna wyróżnionych prac trafiała do współczesnego odbiorcy, była dla niego zrozumiała, a jednocześnie podnosiła jego kompetencje estetyczne i intelektualne. Projekt graficzny dla serii „Akademia Zarządzania Muzeum” wykonał Wojciech Staniewski / Studio 2x2.

Organizatorzy podkreślali, że dobrze opracowana i właściwie wdrażana identyfikacja wizualna – to jedno z ważniejszych narzędzi budowania relacji wewnętrznych i zewnętrznych każdej instytucji. Takie podejście jest jedną z oznak charakterystycznych dla dobrze zarządzanych muzeów, które powinny również w ten sposób przyczyniać się do kształtowania potrzeb estetycznych swojej publiczności. Muzea poprzez elementy wizualne kreują swoją tożsamość i markę oraz informują o misji i ofercie adresowanej do potencjalnych odbiorców.

Książki Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: http://e-sklep.wilanow-palac.pl

W ostatnich latach książki wydawane przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie były wielokrotnie doceniane i nagradzane. Poniżej prezentujemy najważniejsze wyróżnienia:

2013 — seria książkowa „Akademia Zarządzania Muzeum” otrzymała nagrodę w konkursie Muzeum Widzialne organizowanym przez NIMOZ i STGU.

2011 — książka Wilanowski widnokrąg. Szkice o pałacu i sztuce europejskiej została wyróżniona nagrodą ACADEMIA podczas piątej edycji Targów Książki Naukowej i Akademickiej ACADEMIA 2011.

2010 — nowa edycja książki Compendium Ferculorum albo zebranie potraw otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę historyczną ogłaszanym przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej Klio 2010.

2005 — album Kolekcja wilanowska otrzymał III Nagrodę w kategorii Publikacje w konkursie o nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Wydarzenie Muzealne Roku — Sybilla 2005.

Więcej informacji: http://www.wilanow-palac.pl/nagrody.html

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.