Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Narodziny w duńskiej rodzinie królewskiej

Narodziny w duńskiej rodzinie królewskiej

Święto w Danii

Jej Królewska Wysokość xiężna Maria, żona duńskiego następcy tronu, urodziła bliźnięta. Narodziny, mające miejsce w sobotę rano (ok. 10:30 i 10:56 czasu lokalnego) w Szpitalu Królewskim w Kopenhadze, były poprzedzone w tym tygodniu dwoma fałszywymi alarmami.

Jego Królewska Wysokość królewicz Fryderyk powiedział zebranej w szpitalu prasie, że po czterech godzinach od rozpoczęcia akcji porodowej pierwszy pojawił się chłopiec, a pół godziny później dziewczynka. Uspokojony już królewicz stwierdził, że poród przebiegł bez komplikacji i obyło się bez nerwowego obgryzania paznokci. Powiedział o tych dwóch maleństwach, które może teraz obserwować, że było to prawie tak, jak za pierwszym razem, gdy został ojcem. Zarówno dzieci, jak i matka czują się dobrze, a xiążę i xiężna przeżywają swoje szczęście. Dziewczynka mierzy 46 cm i wazy 2554 gramy, chłopiec 47 cm i 2674 gramy.

Królewicz Fryderyk i pochodząca z Tasmanii xiężna Maria mają już dwójkę dzieci – pięcioletniego xięcia Chrystiana oraz trzyletnią xiężniczkę Izabelę.

Tłumaczenie: Tomasz Wiśniewski, opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.